Budynek biurowo-socjalny w Tułowicach

Nieruchomość składa się z budynku posadowionego na dużej działce, który może doskonale pełnić różne funkcje np. produkcyjno-biurową, produkcyjną, magazynową jak i mieszkalną czy socjalną.
Nieruchomość znajduje się w opolskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice”.
Budynek pochodzi z lat 70-tych ubiegłego wieku.
Budynek jest dwukondygnacyjny, tj. parter i piętro, niepodpiwniczone, o konstrukcji nośnej szkieletowej z ram żelbetowych, w tym strop z płyt żelbetowych otworowych, prefabrykowanych, płyty dachowe żelbetowe, klatki schodowe żelbetowe, a stolarka okienno-drzwiowa jest aluminiowa.
Budynek pełniący funkcję biurowca (na działce nr 130/68) – posiada jeden pion sanitarny na pierwszej i drugiej kondygnacji oraz dwie klatki schodowe, ponadto na pierwszej kondygnacji budynku znajduje się pomieszczenie wzorcowni oraz pomieszczenia biurowe. Budynek ten jest wyposażony jest w instalację telefoniczną, wewnętrzną sieć komputerową, instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną.
W budynku tym znajduje się także pomieszczenie byłej centrali telefonicznej, w której zlokalizowana jest głowica telefoniczna.
Stan techniczny budynku jest dobry, konstrukcja bez zastrzeżeń, a jedynie wnętrze budynku wymaga remontu by dostosować je do indywidualnych potrzeb inwestora oraz obecnych standardów.
W ewidencji gruntów i budynków w Starostwie Powiatowym – nieruchomość ta zaliczana jest do terenów przemysłowych.
Usytuowanie tej nieruchomości w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w znaczny sposób ułatwia realizowanie celów inwestycyjnych oraz generuje wymierne zyski w postaci niższych podatków i niesie za sobą konkretnie udogodnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Możliwość najmu lub sprzedaży

Położenie: Tułowice ul. Porcelitowa 4 (dawna fabryka Porcelitu), gmina Tułowice, powiat opolski, woj. opolskie.


Powierzchnia: Działka nr 130/68 o powierzchni 7.618 m2, na której posadowiony jest budynek produkcyjno-biurowy o powierzchni 2.335 m2